Zakládání fiktivních firem

V úterý 2. října 2018 se v Rekreačním a sportovním středisku U Starého rybníka ve Zbraslavicích konaly valné hromady k založení fiktivních firem studentů V2E.

Nejdříve všichni studenti V2E, zástupci fiktivních firem, obdrželi úvodní informace k organizaci a průběhu dopoledne. Jednatelé firem dostali úkoly a čas na přípravu potřebných dokumentů.

Valné hromady byly zahájeny v 9:00 hod. Postupně své činnosti představily firmy Šumí to, s.r.o., Thea s.r.o. a Nalep si! s.r.o.. Každá ze jmenovaných firem postupně odhlasovala Společenskou smlouvu, Stanovy společnosti a Návrh na zápis společnosti do Obchodního rejstříku. Na legislativní průběh konání valných hromad dohlížel „notář“ Ing. Milan Frýba a za společnost „Kondor, a.s.“ paní Mgr. Věra Szabová.

Slavnostní zakončení s přípitkem a sladkou odměnou proběhlo po 13:00 hod. Firmám Šumí to, s.r.o., Thea s.r.o. a Nalep si! s.r.o. popřáli jednatelé firem mnoho podnikatelského úspěchu.

Veronika Benešová, V2E

Další info na webu regionálního zpravodajství svoboda.info: http://www.svoboda.info/zpravy/caslav/studenti-zalozili-fiktivni-firmy-nyni-se-zacali-pripravovat-na-prosincovy-veletrh/

Secesní Praha a Muzeum A. Muchy

Exkurze se koná v pondělí 17. prosince 2018 pro žáky OA4. Organizačně zajišťuje Mgr. I. Domácí. Akce začíná v 7:35 hod. na vlakovém nádraží Čáslav. Odjezd v 7:50 hod.