Studijní obor: Ekonomické lyceum (kód oboru: 78 - 42 - M/02)

Poskytované vzdělání: úplné střední odborné

Délka denní formy studia: 4 roky

Ukončení studia: maturitní zkouškou

Podmínky přijetí:

- úspěšné ukončení 9. třídy ZŠ
- úspěšné vykonání přijímacích zkoušek

Charakteristika oboru a profil absolventa:

Ekonomické lyceum je obor připravující žáky pro studium na vysokých a vyšších odborných školách ekonomických, případně právních a pedagogických směrů. Vzdělávací program je založen na širším všeobecně vzdělávacím základě akceptujícím společensko-vědní předměty a znalost dvou cizích jazyků. Značná pozornost je však věnována i odbornému ekonomickému vzdělání.

Cílem studia není jen osvojování teoretických poznatků, ale zejména rozvíjení ekonomického myšlení, vytváření schopností analyzovat a řešit problémy, aplikovat získané vědomosti, samostatně studovat. Tyto dovednosti si žáci osvojí při práci na své ročníkové práci, kterou zpracovávají v průběhu studia ve třetím ročníku. Studium ekonomického lycea tak umožňuje snadnější adaptaci na nároky ekonomicky orientovaného vysokoškolského studia. Absolvent však může vykonávat i organizační a administrativní činnost ve firmách, službách, cestovním ruchu, ve veřejné správě apod.

ikonaUčební plán ELEkonomické lyceum - učební plán dle ŠVP

30.09.2019

Projekt Erasmus+ "Praxe a stáže v britských firmách pro každého"

Od 6. do 19. října 2019 bude 10 žáků z OA3/EL3 a 4 žáci z S3 vykonávat odbornou stáž v podnicích ve městě Belfast (Severní Irsko). Stáže jsou zaměřeny na procvičení obchodně-administrativních technických činností. Ubytování a stravování žáků je zajištěno v místních rodinách. Doprovodná osoba: Mgr. J. Ptáčková

09.08.2019

Vážení uchazeči o studium,

ve dnech 14. a 15. října 2019 se koná přehlídka škol 2019 v Kolíně, od 10:00 do 17:00 hod. v budově Městského společenského domu Kolín. Přijďte nás navštívit v prezentačním stánku.