Studijní obor: Ekonomické lyceum (kód oboru: 78 - 42 - M/02)

Poskytované vzdělání: úplné střední odborné

Délka denní formy studia: 4 roky

Ukončení studia: maturitní zkouškou

Podmínky přijetí:

- úspěšné ukončení 9. třídy ZŠ
- úspěšné vykonání přijímacích zkoušek

Charakteristika oboru a profil absolventa:

Ekonomické lyceum je obor připravující žáky pro studium na vysokých a vyšších odborných školách ekonomických, případně právních a pedagogických směrů. Vzdělávací program je založen na širším všeobecně vzdělávacím základě akceptujícím společensko-vědní předměty a znalost dvou cizích jazyků. Značná pozornost je však věnována i odbornému ekonomickému vzdělání.

Cílem studia není jen osvojování teoretických poznatků, ale zejména rozvíjení ekonomického myšlení, vytváření schopností analyzovat a řešit problémy, aplikovat získané vědomosti, samostatně studovat. Tyto dovednosti si žáci osvojí při práci na své ročníkové práci, kterou zpracovávají v průběhu studia ve třetím ročníku. Studium ekonomického lycea tak umožňuje snadnější adaptaci na nároky ekonomicky orientovaného vysokoškolského studia. Absolvent však může vykonávat i organizační a administrativní činnost ve firmách, službách, cestovním ruchu, ve veřejné správě apod.

ikonaUčební plán ELEkonomické lyceum - učební plán dle ŠVP

03.02.2020

Divadelní představení Lakomec

V pondělí 17. února 2020 žáci 1. - 3. ročníků navštíví divadelní představení Lakomec, které v Dusíkově divadle uvede soubor Divadla Radka Brzobohatého. Délka představení je 105 minut.

03.01.2020

Kritéria přijímacího řízení SPŠ a OA Čáslav na školní rok 2020/2021

pro obory: Strojírenství, Technické lyceum, Obchodní akademii, Ekonomické lyceum

celý článek